Kurs w Szczecinie 2023

Kurs dla nauczycieli fizyki w Szczecinie, 21 kwietnia 2023 r.

Doświadczenia fizyczne w szkole – nowocześnie, cyfrowo i dla każdego

Słynne szkolenie pełne doświadczeń wykonywanych przez samych uczestników

Bardzo dziękuję za gościnne przyjęcie przez fizyków pod wodzą Pana Janusza w Szczecinie, na kursie dla Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nie wiem już, ile razy przeprowadzałem szkolenia dla różnych ośrodków w całej Polsce, ale tym razem atmosfera była niesamowita – przyjazna i otwarta. Nawet w przypadku różnicy zdań, mówiliśmy o niej wprost oraz przekonywaliśmy się, rozważając przeciwne argumenty. Dla mnie, był to czas wspaniały i niezapomniany.

W obiektywie Marcina wyglądało to tak:

Przygotowania: 

Poniżej: w trakcie zajęć, czyli wspólne wykonywanie doświadczeń i poznawanie oprogramowania, dzięki któremu dydaktyka fizyki może wejść na nowy, wyższy i nowocześniejszy poziom, na którym dane eksperymentalne zbierane są i analizowane cyfrowo. A cała ta technologia służy jednemu: by lepiej przygotować młodzież do życia i pracy w przyszłości oraz tak zaplanować lekcję, aby uczniom łatwiej było zrozumieć i zapamiętać prawa przyrody.

Nie bez znaczenia jest fakt, że każda szkoła ponadpodstawowa będzie sobie mogła pozwolić na posiadanie takiego cyfrowego sprzętu doświadczalnego dzięki przyszłemu dofinansowaniu w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Tomasz Sobiepan

Udostępnij: