Wysokie wymagania stawiane przez uczelnie wyższe, łączące najnowsze technologie z poglądowością, można spełnić korzystając z laboratoriów PASCO, wyposażonych w cyfrowe czujniki współpracujące z wydajnym oprogramowaniem PASCO Capstone. To idealne rozwiązanie do zastosowania w pracowniach do ćwiczeń dla studentów, podczas pokazów w salach wykładowych oraz podczas kształcenia przyszłych i obecnych nauczycieli.

  • Z naszych rozwiązań korzystają uniwersytety, politechniki, uczelnie pedagogiczne, rolnicze, medyczne.
  • Kurs fizyki, chemii lub biologii dla studentów pierwszych lat, ilustrowany doświadczeniami, zyskuje bardzo wiele dzięki zastosowaniu najnowszych technologicznie czujników bezprzewodowych.
  • Zestawy do badania struktur konstrukcji lub wytrzymałości materiałów są atrakcyjnymi środkami dydaktycznymi na uczelniach technicznych.
  • Ponieważ czujniki bezprzewodowe nie wymagają żadnych interfejsów łącząc się bezpośrednio z komputerem, jest to zarazem rozwiązanie najtańsze.
  • Doświadczenia oparte na pomiarach wykonywanych takim sprzętem można szybko i łatwo przygotować.
  • Wydajne oprogramowanie PASCO Capstone służy do zbierania, prezentowania i analizowania wyników pomiarów.
  • Pracownię doświadczalną można wyposażyć nie tylko w czujniki pomiarowe, ale we wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne, których w ofercie jest ponad 1 500.
  • Na szczególną uwagę zasługuje blisko 50 gotowych eksperymentów. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Katedry dydaktyki uczelni wyższych pełnią szczególną rolę w formułowaniu najnowszych trendów w metodyce nauczania. Dzięki temu, że kształcą przyszłych i obecnych nauczycieli, mają także wpływ na ich skuteczne wdrożenie do praktyki szkolnej. Laboratoria cyfrowe PASCO są niezastąpionym elementem zmian, dzięki którym umiejętności TIK i technologia XXI zagoszczą na stałe w polskich szkołach a doświadczenia będzie się wykonywać na każdej lekcji. 

Wybrane propozycje dla wyższych uczelni

Zestawy konstrukcyjne
Wytrzymałość materiałów
Drgania konstrukcji
(film)
BIOLOGIA akademicka

Filmowe przykłady doświadczeń i zestawów doświadczalnych z fizyki

Zobacz też -> Zaawansowane eksperymenty z fizyki (międzynarodowe seminarium internetowe PASCO)

Badanie efektu fotoelektrycznego i wyznaczanie stałej Plancka

Jak doświadczalnie udowodnić prawo Ampere’a

Wyznaczanie prędkości światła (film w wersji roboczej)

Wykorzystanie programowania w doświadczeniach z pomiarem temperatury

Efekt Zeemana: część I (ustawienie sprzętu)

Efekt Zeemana: część II (wyniki eksperymentu)

Czujników i pomocy dydaktycznych PASCO jest tak dużo, że nie umieściliśmy wszystkich na naszej stronie. Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię produktu, zapraszamy na stronę producenta PASCO – tam jest wszystko. Jeśli włączysz tłumacza internetowego, strona wyświetli się po polsku.

Każde urządzenie możesz kupić u naszych partnerów handlowych lub u nas, pisząc na adres pasco@irs.com.pl.