Zbieranie, prezentowanie i analizowanie danych pomiarowych

(wybierz pomiędzy SPARKvue a PASCO Capstopne)

SPARKvue 

Program SPARKvue – intuicyjny dla uczniów a jednocześnie wystarczająco wydajny do zastosowań na uczelniach wyższych. Dostępny na Windows i Mac a dodatkowo bezpłatnie na tablet lub smartfon z systemem Android, iPad, iPhone, Chromebook. Posiada wbudowane instrukcje i całe lekcje doświadczalne dla uczniów oraz możliwość opracowania własnych przez nauczyciela.

Film – Co nowego w SPARKvue 4?

Krótka Instrukcja Obsługi Programu SPARKvue 4

Do pobrania:

    <- Na tablet lub smartfon z systemem Android

     <- Na iPad lub iPhone

      <- Na Chromebook

 

– Pobierz 60-dniową wersję TRIAL na Windows lub Mac -> TU

– Aktualizuj swoja wersję programu, jeśli już go używasz -> TU

 

PASCO Capstone 

Program PASCO Capstone został zaprojektowany od podstaw jako najbardziej wydajne oprogramowanie do zaawansowanych badań z zakresu fizyki i inżynierii. Elastyczny, z pełną kontrolą użytkownika, dostępny na systemy Windows lub Mac.

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta:

https://www.pasco.com/downloads/capstone

 

Programy wspierające nauczanie i wykonywanie doświadczeń

Oprogramowanie spektrometru

Program do obsługi naszego bezprzewodowego spektrometru (PS-2600), umożliwia badanie widm emisyjnych, absorpcyjnych, transmisyjnych i fluorescencyjnych.

Do pobrania bezpłatnie na komputery z systemem Windows, Mac, tablety z systemem Android  oraz na iPad.

Aplikacja wykorzystywana do eksperymentów obejmujących analizę widm emisyjnych, widma absorbancji barwnych roztworów i barwników roślinnych, określenie nieznanych stężeń na podstawie  prawa Beer’a i eksperymenty kinetyczne. Interfejs przystosowany do możliwości uczniów ułatwia wykorzystanie spektroskopii w nauczaniu fizyki, chemii i biologii.

Pobieranie na stronie producenta: https://www.pasco.com/downloads/spectrometry/index.cfm

 

MatchGraph!

Innowacja dydaktyczna – program do gry w wykresy prędkości i położenia. Przez zaangażowanie uczniów w aktywność fizyczną, wspiera pełne zrozumienie pojęć drogi, prędkości i przyspieszenia oraz wzbudza ciekawość poznawczą młodzieży. Niezbędny szczególnie w nauczaniu fizyki w szkole podstawowej. Jako zabawa budująca intuicje matematyczne i fizyczne (bez wchodzenia w rozważania teoretyczne) sprawdza się także w nauczaniu początkowym, w świetlicy szkolnej, podczas dni sportu itp.

Do wykorzystania z naszym Bezprzewodowym czujnikiem ruchu (PS-3219) lub Bezprzewodowym wózkiem SMART (ME-1240).

Dostępny bezpłatnie dla systemów Windows, Mac oraz iOS na stronie producenta: https://www.pasco.com/downloads/matchgraph/index.cfm

Do pobrania na urządzenia przenośne:

    <- Na tablet lub smartfon z systemem Android

     <- Na iPad lub iPhone