Dlaczego PASCO jest najlepsze?

Zachęcamy, by zapoznać się z zaletami urządzeń PASCO i systemu, który je obsługuje.
Prosimy pamiętać jednak, że PASCO, to nie tylko sprzęt. Zachęcamy do odwiedzenia strony dla nauczycieli

termometr w pudełku2

Urządzenia PASCO dla szkół są w całości bezprzewodowe, co ma kluczowe znaczenie dla możliwości wykonywania wystarczającej liczby doświadczeń w klasie. Nie będziecie mieli Państwo bowiem kłopotu z szybkim rozstawieniem eksperymentu podczas lekcji i przeprowadzeniem go w dowolnym miejscu, w dowolny sposób. Ponadto, czujnikiem z kabelkiem nie moglibyście, na przykład, zbadać środowiska izolowanego, bo gdzieś ten kabelek musi wychodzić z naczynia.

Czujniki PASCO, to pojedyncze urządzenia, które możecie Państwo, na przykład, przymocować do statywu, wózka, sufitu w sali, zrzucać badając spadek swobodny, wkładać do zamkniętych naczyń itp., by wykonywać wiele różnych eksperymentów przyrodniczych. Czy dałoby się to zrobić dysponując czujnikami wbudowanymi w jedno wielkie i delikatne urządzenie? Ponadto, czujniki PASCO nie są dedykowane konkretnym przedmiotom, dzięki czemu wspierają integrację międzyprzedmiotową w szkołach.

Czujnik z procy

PASCO to firma, która od 1964 roku zajmuje się wyłącznie projektowaniem i produkcją urządzeń przeznaczonych specjalnie do zastosowań edukacyjnych i jest zdecydowanym światowym liderem w tej dziedzinie. Dzięki temu, otrzymają Państwo pomoce dydaktyczne tak wymyślone, by najlepiej służyły zrozumieniu praw przyrody przez uczniów. Przykładem mogą być urządzenia wieloczujnikowe, np. wózek pomiarowy SMARTczujniki pogodyświatła i kolorudźwięku, zestawy doświadczane i wiele innych.

Urządzenia PASCO są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, zaprojektowane do pracy w szkole. Wytrzymują,  miedzy innymi, upadek na podłogę (co przecież może się dzieciom zdarzyć). Objęte są 5-cio letnią gwarancją edukacyjną PASCO. Będziecie więc Państwo mieli pewność, że otrzymujecie urządzenia nie tylko dobre, ale i trwałe.

Kluczowe znaczenie z punktu widzenia sensu wykonywania doświadczenia na lekcji jest możliwość zaprezentowania wyników w różnych formach oraz szybkiego opracowania danych w celu wyciągnięcia wniosków. Musicie więc Państwo mieć do dyspozycji intuicyjne oprogramowanie o wielu możliwościach, dostosowane do poziomu Waszych uczniów. Zbyt prosty lub zbyt zaawansowany program okazałby się tylko dydaktyczną porażką.

Z doświadczenia wielu szkół wiadomo, że kupić czujniki to jedno, ale zastosować je na lekcji, to już inna sprawa. Przydadzą się Państwu z pewnością materiały napisane do polskiej podstawy programowej (a nie tłumaczenia z angielskiego). Najlepiej, by były to tak, jak w przypadku PASCO,  gotowe do użytku, wbudowane w program doświadczenia w formule KLIKNIJ I ZRÓB, gdyż przenoszenie ustawieni z instrukcji do komputera jest czasochłonne i można się pomylić. Cenne są także oferowane przez nas bezpłatne szkolenia wdrożeniowe, zapewniane razem z pierwsza dostawą oraz stały dostęp do infolinii dydaktycznej (nie tylko technicznej) dla nauczycieli.

Trudno sobie nawet w pełni wyobrazić, jakie zalety ma możliwość programowania czujników używanych do wykonywania doświadczeń. Dla przyrodników, to możliwość przeprowadzania doświadczeń sterowanych komputerowo, czyli jeszcze lepsze przygotowanie uczniów do wymogów współczesnego  świata. Dla informatyków, to nauczanie programowania w oparciu w prawdziwe badania przyrody. Ta ostatnio wprowadzona nowość dydaktyczna z pewnością przesłuży się i jednym i drugim.

System PASCO obejmuje również nauczanie kodowania, robotyki i inżynierii, wykorzystujące to samo oprogramowanie, które służy przeprowadzaniu doświadczeń przyrodniczych i analizowaniu ich wyników. 
To jedyne takie, najlepsze dla edukacji rozwiązanie, które nie zakłada, że wszyscy nauczyciele musza się znać na wszystkim. Jego zaletą, oprócz znacznego ułatwienia obsługi przez nauczycieli i uczniów, jest pogłębione zrozumienie zagadnień przez młodzież, dzięki możliwości włączania elementów jednej dziedziny w nauczanie innej. Wizualny język programowania jest bardzo łatwy do zastosowania, nawet dla osób bez doświadczenia w kodowaniu.
Do dyspozycji nauczycieli jest również możliwość programowania w języku tekstowym Python, poza oprogramowaniem PASCO.

Każda szkoła, która zakupiła w Polsce czujniki PASCO po raz pierwszy, ma prawo do bezpłatnego szkolenia dydaktyczno-wdrożeniowego.
Warto też wiedzieć, że firma PASCO tak zaprojektowała swój system, by  każdy mógł z niego korzystać nawet, gdy  nie ma doświadczenia w obsłudze urządzeń cyfrowych.