Polecamy gotowe zestawy czujników – rozwiązania kompletne i pozwalające na przeprowadzenie wybranej grupy doświadczeń z podstawy programowej.

Zestawy dla nauczyciela przygotowane są z myślą o przeprowadzaniu pokazów ilustrujących omawiane zagadnienia i wyświetlaniu wyników na komputerze lub tablicy interaktywnej. Wyraz „Rozszerzony” lub „Podstawowy” w nazwie oznacza, że zestaw przygotowany jest w oparciu o odpowiedni zakres z podstawy programowej.

Zestawy uczniowskie zawierają czujniki dobrane z myślą o samodzielnym wykonywaniu doświadczeń przez młodzież. Wyraz „Rozszerzony” lub „Podstawowy” w nazwie oznacza, że zestaw przygotowany jest w oparciu o odpowiedni zakres z podstawy programowej. Wyniki zbiera się, prezentuje i analizuje za pomocą bezpłatnego oprogramowania SPARKvue, zainstalowanego na tablecie lub smartfonie. Można skorzystać z gotowych modułów doświadczeń w postaci instrukcji dla uczniów lub przygotować własne.


BIOLOGIA          CHEMIA           FIZYKA            GEOGRAFIA

Zestawy wspólne, ogólnoszkolne


Zapraszamy też do miejsca, w którym publikujemy praktyczne porady od nauczycieli dla nauczycieli, jak wykonać doświadczenia i jak wykorzystać je podczas zajęć:

DLA NAUCZYCIELI