Urządzenia i akcesoria PASCO do nauki kodowania i robotyki

Programowanie urządzeń PASCO odbywa się z wykorzystaniem modułu kodowania w języku wizualnym Blockly, wbudowanego w oprogramowanie SPARKvue lub Capstone.

Dzięki temu, wszystkie trzy zagadnienia:

  • kodowanie
  • robotyka
  • zbieranie i analizowanie danych doświadczalnych na lekcjach przedmiotów przyrodniczych

są zintegrowane w jedno spójne ogólnoszkolne środowisko edukacyjne. 

To jedyne takie, najlepsze dla edukacji rozwiązanie. Jego zaletą, oprócz znacznego ułatwienia obsługi przez nauczycieli i uczniów, jest pogłębione zrozumienie zagadnień przez młodzież, dzięki możliwości włączania elementów jednej dziedziny w nauczanie innej, na przykład analizy pracy czujników sterujących robotami lub zastosowania kodowania do sterowania doświadczeniami przyrodniczymi. Wizualny język programowania jest bardzo łatwy do zastosowania, nawet dla osób bez doświadczenia w kodowaniu.

Do dyspozycji nauczycieli jest również możliwość programowania w języku tekstowym Python, poza oprogramowaniem PASCO.

Do kodowania mogą być użyte zarówno wymienione na tej stronie urządzenia, jak i wszystkie inne czujniki PASCO, pod warunkiem, że są połączone bezprzewodowo (czujniki przewodowe – za pośrednictwem interfejsu PS-3200 AirLink).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami urządzeń oraz krótkimi filmikami umieszczonymi pod tymi opisami. 

Czujników, urządzeń i pomocy dydaktycznych PASCO jest tak dużo, że nie umieściliśmy wszystkich na naszej stronie. Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię produktu – zapraszamy na stronę producenta PASCO. Jeśli włączysz tłumacza Google, strona wyświetli się po polsku.
Wszystkie urządzenia możesz kupić u naszych partnerów handlowych lub u nas, pisząc na adres pasco@irs.com.pl.