Urządzenia i akcesoria PASCO do nauki kodowania i robotyki

Programowanie urządzeń PASCO odbywa się z wykorzystaniem modułu kodowania w języku wizualnym Blockly, wbudowanego w oprogramowanie SPARKvue lub Capstone.

Dzięki temu, wszystkie trzy zagadnienia:

  • kodowanie
  • robotyka i inżynieria 
  • zbieranie i analizowanie danych doświadczalnych na lekcjach przedmiotów przyrodniczych

są zintegrowane w jedno spójne ogólnoszkolne środowisko edukacyjne STEM. 

To jedyne takie, najlepsze dla edukacji rozwiązanie. Jego zaletą, oprócz znacznego ułatwienia obsługi nauczycielom i uczniom, jest pogłębione zrozumienie zagadnień przez młodzież, dzięki możliwości włączania elementów jednej dziedziny w nauczanie innej, na przykład doświadczeń przyrodniczych do nauki programowania czy monitorowania i sterowania procesami do eksperymentów przyrodniczych. Wizualny język programowania jest bardzo łatwy do zastosowania, nawet dla osób bez doświadczenia w kodowaniu. Do dyspozycji jest również możliwość programowania w języku tekstowym Python, poza oprogramowaniem PASCO.

Do kodowania mogą być użyte zarówno wymienione na tej stronie urządzenia, jak i wszystkie inne czujniki PASCO, pod warunkiem, że są połączone bezprzewodowo (czujniki przewodowe – za pośrednictwem interfejsu PS-3200 AirLink).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami urządzeń oraz krótkimi filmikami umieszczonymi pod tymi opisami. 

Nauczycielom przedmiotów przyrodniczych, którzy nigdy nie zetknęli się z kodowaniem w wizualnych języku programowania (np. Blockly lub Scratch) polecamy nasz KRÓTKI FILMOWY KURS KODOWANIA PASCO.

Zachęcamy do urozmaicania eksperymentów przyrodniczych kodowaniem. Ma to wiele zalet, między innymi przygotowuje uczniów do przyszłych wymagań rynku pracy oraz stanowi ogromne wsparcie motywacyjne do nauki fizyki, chemii, biologii, geografii i przyrody. Najlepiej sprawdza się to, gdy uczniowie programują w domu, na kółkach zainteresowań lub na lekcjach informatyki.

Czujników i pomocy dydaktycznych PASCO jest tak dużo, że nie umieściliśmy wszystkich na naszej stronie. Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię produktu, zapraszamy na stronę producenta PASCO – tam jest wszystko. Jeśli włączysz tłumacza internetowego, strona wyświetli się po polsku.
Każde urządzenie możesz kupić u naszych partnerów handlowych lub u nas, pisząc na adres pasco@irs.com.pl.