Filmowy kurs kodowania PASCO

Programowanie czujników PASCO w wizualnym języku Blockly jest łatwe i analogiczne do programowania w Scratch.

Jednak jeśli ktoś tego nigdy wcześniej nie robił, musi od czegoś zacząć. Z myślą o takich właśnie osobach, powstały trzy krótkie filmowe lekcje kodowania.

Program, który został zbudowany podczas kursu znajduje się w opisie doświadczenia Monitoring temperatury.

Zachęcamy do urozmaicania eksperymentów przyrodniczych kodowaniem. Ma to wiele zalet, między innymi przygotowuje uczniów do przyszłych wymagań rynku pracy oraz stanowi ogromne wsparcie motywacyjne do nauki fizyki, chemii, biologii, geografii i przyrody. Najlepiej sprawdza się to, gdy uczniowie programują w domu, na kółkach zainteresowań lub na lekcjach informatyki.

Po zapoznaniu się z filmami, zapraszamy do dalszego zgłębiania tajników programowania z PASCO:

  • Strona Kodowanie z PASCO zawiera przykładowe pomysły na zadania dla uczniów, związane z kodowaniem. Strona zawiera także pełne kody dotyczące tych przykładów.
  • Strona Przyrodniczek Kodowniczek, to wiele informacji i pomysłów związanych z kodowaniem oraz urządzeniami, które się do tego wykorzystuje.
  • Zachęcamy też do przeczytania Instrukcji obsługi programu SPARKvue, w tym modułu kodowania. Instrukcja napisana jest w języku angielskim, ale każda przeglądarka internetowa oferuje opcję automatycznego przetłumaczenia jej na język polski.
  • W razie potrzeby, prosimy o kontakt.

Udostępnij: