PASCO Scientific: Twoi eksperci od doświadczeń fizycznych!

PASCO jest w stałym kontakcie z wieloma uczelniami wyższymi, które prowadzą laboratoria i pracownie fizyczne na poziomie zaawansowanym. Dzięki temu doświadczeniu, stale ulepsza swoje produkty i dopasowuje je wysokich wymagań użytkowników.

Jako najbardziej zaufany dostawca wysokiej jakości aparatury i przyrządów z zakresu fizyki, PASCO może zaspokoić Twoje najwyższe oczekiwania, dzięki produktom z serii specjalnej Signature, przeznaczonym do wykonywania klasycznych eksperymentów, w tym sześciu popularnych doświadczeń wymienionych poniżej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://www.pasco.com/products/signature/introduction lub wyślij e-mail na adres pasco@irs.com.pl.

Pomiar stosunku e/m (SE-9629)

Doświadczenie odtwarza jedną z wersji przełomowego eksperymentu Thomsona, umożliwiając dokładny pomiar stosunku ładunku do masy elektronu.

Efekt fotoelektryczny (EX-5549A)

Zestaw do badania efektu fotoelektrycznego służy do wyznaczenia stałej Plancka z dokładnością do 5%.

Doświadczenie Francka-Hertza (SE-9639)

Klasyczny eksperyment potwierdzający występowanie kwantowych poziomów energetycznych w atomie.

Doświadczenie Millikana (AP-8210A)

Eksperyment umożliwia wyznaczenie wartości ładunku elementarnego przy użyciu metody, za którą jej twórca, Robert Millikan, otrzymał nagrodę Nobla.

Grawitacyjna waga skręceń (AP-8215A)

Przyrząd skonstruowany zgodnie z klasycznym projektem Cavendisha, zapewnia łatwość konfiguracji, trwałość nici skrętnej i dokładność wyników pomiaru.

Prędkość światła (EX-9932A)

Zestaw do wyznaczania prędkości światła według metody Foucaulta, wykorzystujący światło lasera i szybko obracające się lustro.

Udostępnij: