Takiego urządzenia jeszcze nie było…

//code.Node

Bezprzewodowe urządzenie do nauki kodowania
w oparciu o doświadczenia przyrodnicze,
dla uczniów na każdym poziomie zaawansowania

Pozwala nauczycielom, także tym bez wprawy w programowaniu, wprowadzać na lekcjach elementy nauki kodowania, w celu rozwijania na swoich przedmiotach umiejętności STEM i myślenia algorytmicznego oraz kształtowania kompetencji emocjonalnych, na przykład pokonywania niepowodzeń.

To gotowe do działania urządzenie, bez konieczności składania go z elementów, lutowania itp., jak w zestawach DIY.

Uczy programowania w oparciu o doświadczenia służące poznaniu praw przyrody i otaczającego świata (w odróżnieniu np. od robotów chodzących po wyznaczonych liniach).

Wykorzystuje środowisko programowania wizualnego Blockly i dzięki temu młodzież może się uczyć bez obawy o to, że popełni błąd.

Koncepcja kodowania z //code.Node wypełnia lukę pomiędzy programowaniem a umiejętnością operowania danymi. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy, który w niedługim czasie będzie potrzebował nie informatyków, tylko analityków danych.

Połączenie kodowania z //code.Node i najlepszego edukacyjnego oprogramowania PASCO do zbierania, analizowania i prezentowania danych, daje uczniom nieporównywalne z innymi możliwości wypróbowania różnych sposobów analizowania i prezentowania wyników zaprogramowanych eksperymentów i uczy w ten sposób umiejętności operowania danymi.

Wbudowane narzędzia analityczne zawierają zarówno proste funkcje (dla młodszych uczniów), jak i zaawansowane (dla starszych).

Pięć czujników i cztery sygnały wyjściowe (licząc wyświetlanie tekstu na ekranie komputera)  pozwalają uczniom zaprogramować, w jaki sposób urządzenie gromadzi dane i reaguje na nie.

//code.Node umożliwia programowanie doświadczeń sterowanych komputerowo, komponowanie melodii, tworzenie wędrujących napisów świetlnych i wykonanie wielu innych fascynujących dla uczniów zadań.

Wykorzystując //code.Node na lekcjach, warto zachęcać młodzież są do stworzenia swojej własnej ścieżki dojścia do określonego przez nauczyciela celu.

Pozwala to nauczycielom odkrywać potencjał uczniów, który w innych warunkach nigdy by się nie ujawnił.

//code.Node zapewnia zrealizowanie większej liczby celów dydaktycznych za pomocą mniejszej liczby narzędzi oraz dostęp do niespotykanych gdzie indziej możliwości nauczania najbardziej potrzebnych umiejętności STEM.

Więcej o urządzeniu //code.Node – //code.Node PS-3231

Więcej o kodowaniu z PASCO – Kodowanie z PASCO