Sesja dzielona

Sposób na aktywne wykonywanie doświadczeń przez wszystkich uczniów

Z okazji powrotu uczniów do szkół (tak na prawdę – powrotu hybrydowego), dzielimy się a Państwem pomysłem, który można zastosować zarówno podczas nauczania zdalnego, jak i w pracowni szkolnej.

Dzięki skorzystaniu z funkcji „sesja dzielona” w programie SPARKvue (PASCO) do obsługi czujników cyfrowych, możemy doświadczenia przyrodnicze wykonywać wspólnie z uczniami, udostępniając im dane doświadczalne za pośrednictwem Internetu.

Zwróćcie uwagę – to może być praca nawet nie w grupach, a indywidualna, polegająca na obserwacji wyników realnego doświadczenia, a potem ich analizie i wyciągnięciu wniosków. Wystarczy, że każdy uczeń pracuje na swoim tablecie lub telefonie komórkowym. W dodatku, po lekcji może zachować dane doświadczalne i wykonać w ramach pracy domowej polecenie sformułowane przez nauczyciela.

A to jeszcze nie wszystko! Na filmie, który wszystko pokazuje i objaśnia widać, że można tak ustawić opcje takiej sesji, ze to uczniowie będą dokonywać pomiarów, nawet podczas nauki zdalnej (konkretnie: włączać i wyłączać proces zbierania danych).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, podczas krótkiego filmu na ten temat.

Udostępnij: