Ręczny czujnik tętna PS-2186

Czujnik tętna z uchwytem PS-2186 jest kolejnym z czujników Pasco badających funkcje życiowe człowieka. Podobnie, jak w przypadku innych tego rodzaju czujników należy pamiętać, by obchodzić się z nimi cierpliwie.

Rozpoczynając pomiar tętna należy chwycić uchwyty czujnika w dłonie tak, by jak największą powierzchnią przylegały do wewnętrznej części dłoni. Należy trzymać je pewnie, tak, by szczelnie przylegały do dłoni, natomiast nie ma potrzeby siłowania się z nimi i ściskania ich z nadmierną siłą. Po chwili trwającej od kilku do kilkunastu sekund na czujniku powinna zacząć migać czerwona dioda sygnalizująca, iż czujnik wyczuł nasze tętno i rozpoczyna się pomiar. Jeżeli dioda przestanie migać , oznacza to, że czujnik przestał wykrywać nasz puls, co może oznaczać, że w nieprawidłowy sposób trzymamy w dłoniach uchwyty.

Czujnikiem PS-2186 możemy dokonywać pomiarów tętna zarówno w spoczynku, jak i w trakcie wysiłku wykonując np. przysiady, jeżdżąc na rowerku treningowym lub biegając na bieżni.

Udostępnij: