Przyrodniczek Kodowniczek

Jak każdy – ma swoje imię i nazwisko: Przyrodniczek Kodowniczek . Pochodzi z Kalifornii.

Ale to chyba koniec jego podobieństw do zwykłych ludzi. Bo to ktoś niezwykły. Inny, niż wszyscy.

Wędruje po świecie i wszystkiego jest ciekaw. Wszystko mierzy i bada. Przyroda, to dla niego okazja do wielu doświadczeń i dociekania w ten sposób istoty. Fizyka, chemia, biologia, geografia, ekologia – wiele chciałby wiedzieć na ten temat.

Przyrodniczek Kodowniczek umie rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Widziano też, jak dogadywał się z kamykami, piaskiem, chmurami, wiatrem i wodą. Bardzo niezwykły to osobnik.

Ale nie ogranicza się tylko do obserwacji. Myśli logicznie, wszystko planuje, dba o właściwą kolejność postępowania. Zawsze programuje sobie wszystkie kolejne kroki, by osiągnąć to, do czego dąży.

Najczęściej można go jednak spotkać wśród dzieci i młodzieży. To nic dziwnego, wiele z nich też lubi poznawać przyrodę, uwielbia doświadczenia i programowanie.

Przyrodniczek Kodowniczek jest też bohaterem filmu. Zobaczcie sami:

Przyrodniczek Kodowniczek skupiony

Przyrodniczek Kodowniczek zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do zwiedzania świata doświadczeń przyrodniczych za pomocą programowania.

Jeśli chcesz go kupić – napisz na adres pasco@irs.com.pl.

Metryka

Przyrodniczka Kodowniczka

PS-3231

Opis //code.Node
Zobacz

Lekcje

z Przyrodniczkiem Kodowniczkiem

Kodowanie z //code.Node

Materiały dla nauczycieli
Zobacz

Przyjaciele

Przyrodniczka Kodowniczka

Kodowanie z PASCO

Z użyciem innych czujników
Zobacz

Kody

gotowe do pobrania

Biblioteka

kodów Blockly
Przejdź

Przyrodniczek Kodowniczek (PS-3231 – //code.Node) został zaprojektowany specjalnie do nauki kodowania. Jednak programować można także ze wszystkimi bezprzewodowymi czujnikami PASCO. 

Przyrodniczek Kodowniczek należy do wielkiej rodziny urządzeń do kodowania i robotyki, wspierających nauczanie STEM. Zobacz je wszystkie.

Kodowanie w języku bloczkowym Blockly wymaga zainstalowania aplikacji SPARKvue. Po szczegóły zapraszamy na stronę oprogramowania.

Programowanie czujników PASCO może się też odbywać w języku tekstowym Python. Po szczegóły zapraszamy na stronę producenta:

Najnowsze informacje

Termostat

Termostat Na podstawie odczytów czujnika temperatury program włącza lub wyłącza moduł generatora sygnału AC/DC. Sygnał ten może sterować stycznikiem, który uruchamia zasilanie lampy, grzejnika itp., ogrzewającym gaz lub ciecz, której temperaturę kontrolujemy. Na takiej zasadzie działa termostat.  Przedmioty Fizyka Programowanie Poziom nauczania Szkoła podstawowa Liceum lub Technikum Czujniki wykorzystywane EM-3533 – Bezprzewodowy moduł generatora sygnału

Czytaj dalej »

Licznik kroków

Licznik kroków Budowanie programu, który zlicza nasze kroki na podstawie odczytów akcelerometru trzymanego w kieszeni.  Przykładowy program w języku Blockly znajduje się poniżej. Warto jednak zapoznać się z opisem doświadczenia w programie do obsługi czujników i eksperymentów, SPARKvue. Zamieszczono tam porady, jak wyznaczyć charakterystykę urządzenia, które używamy, by program działał prawidłowo. Przedmioty Fizyka Programowanie Poziom

Czytaj dalej »

Szybkość fotosyntezy – część 2

Szybkość fotosyntezy – część 2 Doświadczenie zawierające gotowy program do wyznaczania szybkości fotosyntezy, sporządzony według wskazówek z pierwszej części doświadczenia. Jest punktem odniesienia dla tych, którzy piszą program samodzielnie. Doświadczenie wykorzystać do zbadania szybkości fotosyntezy w zależności od różnych parametrów. Czujniki wykorzystywane PS-3208 – Bezprzewodowy czujnik CO2 Przedmioty Biologia Poziom nauczania Szkoła podstawowa Liceum lub

Czytaj dalej »

Szybkość fotosyntezy – część 1

Szybkość fotosyntezy – część 1 Doświadczenie pozwalające wyznaczyć szybkość fotosyntezy. Można je wykorzystać do zbadania tej szybkości w zależności od różnych parametrów.  Zawiera także wskazówki, jak napisać program, który znacznie ułatwi wykonanie doświadczenia. Czujniki wykorzystywane PS-3208 – Bezprzewodowy czujnik CO2 Przedmioty Biologia Poziom nauczania Szkoła podstawowa Liceum lub Technikum Programowanie czujników TAK – doświadczenie zawiera

Czytaj dalej »

Kodowanie i urządzenie //code.Node

Takiego urządzenia jeszcze nie było… //code.Node Bezprzewodowe urządzenie do nauki kodowania w oparciu o doświadczenia przyrodnicze, dla uczniów na każdym poziomie zaawansowania Pozwala nauczycielom, także tym bez wprawy w programowaniu, wprowadzać na lekcjach elementy nauki kodowania, w celu rozwijania na swoich przedmiotach umiejętności STEM i myślenia algorytmicznego oraz kształtowania kompetencji emocjonalnych, na przykład pokonywania niepowodzeń.

Czytaj dalej »

PS-3311 – Zestaw 8 urządzeń //code.Node z uchwytami

Zestaw 8 urządzeń z akcesoriami PS-3231 – //code.Node Zestaw 8 urządzeń //code.Node, każdy z uchwytem i podręcznikiem „Nauka przez Kodowanie”, w wygodnym pudełku do przechowywania. Pakiet zawiera dodatkowo podręcznik dla nauczyciela (w języku angielskim). Zestaw zawiera 8 x PS-3231 – //code.Node 8 x PS-3233 – Uchwyt //code.Node 8 x przewód USB – mikro UISB do

Czytaj dalej »