Przyrodniczek Kodowniczek

Jak każdy – ma swoje imię i nazwisko: Przyrodniczek Kodowniczek . Pochodzi z Kalifornii.

Ale to chyba koniec jego podobieństw do zwykłych ludzi. Bo to ktoś niezwykły. Inny, niż wszyscy.

Wędruje po świecie i wszystkiego jest ciekaw. Wszystko mierzy i bada. Przyroda, to dla niego okazja do wielu doświadczeń i dociekania w ten sposób istoty. Fizyka, chemia, biologia, geografia, ekologia – wiele chciałby wiedzieć na ten temat.

Przyrodniczek Kodowniczek umie rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Widziano też, jak dogadywał się z kamykami, piaskiem, chmurami, wiatrem i wodą. Bardzo niezwykły to osobnik.

Ale nie ogranicza się tylko do obserwacji. Myśli logicznie, wszystko planuje, dba o właściwą kolejność postępowania. Zawsze programuje sobie wszystkie kolejne kroki, by osiągnąć to, do czego dąży.

Najczęściej można go jednak spotkać wśród dzieci i młodzieży. To nic dziwnego, wiele z nich też lubi poznawać przyrodę, uwielbia doświadczenia i programowanie.

Przyrodniczek Kodowniczek jest też bohaterem filmu. Zobaczcie sami:

Przyrodniczek Kodowniczek skupiony

Przyrodniczek Kodowniczek zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do zwiedzania świata doświadczeń przyrodniczych za pomocą programowania.

Jeśli chcesz go kupić – napisz na adres pasco@irs.com.pl.

Metryka

Przyrodniczka Kodowniczka

PS-3231

Opis //code.Node
Zobacz

Lekcje

z Przyrodniczkiem Kodowniczkiem

Kodowanie z //code.Node

Materiały dla nauczycieli
Zobacz

Przyjaciele

Przyrodniczka Kodowniczka

Kodowanie z PASCO

Z użyciem innych czujników
Zobacz

Kody

gotowe do pobrania

Biblioteka

kodów Blockly
Przejdź

Przyrodniczek Kodowniczek (PS-3231 – //code.Node) został zaprojektowany specjalnie do nauki kodowania. Jednak programować można także ze wszystkimi bezprzewodowymi czujnikami PASCO. 

Przyrodniczek Kodowniczek należy do wielkiej rodziny urządzeń do kodowania i robotyki, wspierających nauczanie STEM. Zobacz je wszystkie.

Kodowanie w języku bloczkowym Blockly wymaga zainstalowania aplikacji SPARKvue. Po szczegóły zapraszamy na stronę oprogramowania.

Programowanie czujników PASCO może się też odbywać w języku tekstowym Python. Po szczegóły zapraszamy na stronę producenta:

Najnowsze informacje

Fotosynteza z kodowaniem

Film „Jak szybko zachodzi fotosynteza” Obserwacja procesu fotosyntezy jest ciekawym zajęciem dla młodzieży w każdym wieku, pewnie także dla dorosłych. Bardzo łatwo można ją przeprowadzić, gdy dysponuje się cyfrowymi, bezprzewodowymi czujnikami, rejestrującymi stężenia dwutlenki węgla i tlenu w zamkniętym naczyniu, zawierającym roślinę. Jeszcze bardziej fascynujące jest badanie, od czego zależy szybkość tej fotosyntezy. W filmie

Czytaj dalej »

PS-3235 – Pojazd do //code.Node

Urządzenie jest  opcjonalnym dodatkiem do: PS-3231 – //code.Node To czterokołowy „samochodzik”, w którym można umieścić urządzenie //code.Node. Urządzenie //code.Node odczytuje jego prędkość, wykrywając pole wirującego magnesu umieszczonego na osi pojazdu.   Koła charakteryzują się niskim współczynnikiem tarcia oraz są resorowane na wypadek, gdyby pojazd spadł ze stołu. Pojazdu można także użyć jako prostego wózka dynamicznego, poruszającego

Czytaj dalej »

Po co chemikowi lub biologowi kodowanie?

„Po co chemikowi lub biologowi kodowanie na lekcji w szkole? Fizyka, to co innego. Zawsze była blisko matematyki i informatyki…” Takie opinie można czasem usłyszeć. Czy są one słuszne? Oto głos w dyskusji. Film trwa około 2,5 minuty.

Czytaj dalej »

PS-3233 – Uchwyt //code.Node

Uchwyt jest opcjonalnym dodatkiem do: PS-3231 – //code.Node Wygodny uchwyt do zamocowania urządzenia //code.Node  Posiada rzep ułatwiający przymocowanie go do płaskiej powierzchni oraz pasek, do umieszczenia go na przykład na ramieniu.

Czytaj dalej »

Światełko nocne

Światełko nocne? Najprostszy program (kod) do urządzenia //code.Node. Doświadczenie przeznaczone dla początkujących programistów, z możliwością rozbudowania w celu dalszej nauki.  Przedmioty Programowanie Poziom nauczania Szkoła podstawowa Czujniki wykorzystywane PS-3231 – Urządzenie //code.Node Programowanie czujników TAK

Czytaj dalej »

PASCO w Olsztynie 2020

Cyfrowe doświadczenia w Olsztynie, z wykorzystaniem programowania PASCO. 30 września 2020 r. Profesor Pasco pojechał do Olsztyna, gdzie w gościnnych murach tamtejszego Planetarium spotkał się z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych Warmii i Mazur. Zaprezentował tam szereg pomysłów dotyczących wykorzystania cyfrowych metod przeprowadzania doświadczeń na lekcjach do celów dydaktycznych. Po raz pierwszy na tego typu spotkaniach, Profesor

Czytaj dalej »