Przyrodniczek Kodowniczek

Jak każdy – ma swoje imię i nazwisko: Przyrodniczek Kodowniczek . Pochodzi z Kalifornii.

Ale to chyba koniec jego podobieństw do zwykłych ludzi. Bo to ktoś niezwykły. Inny, niż wszyscy.

Wędruje po świecie i wszystkiego jest ciekaw. Wszystko mierzy i bada. Przyroda, to dla niego okazja do wielu doświadczeń i dociekania w ten sposób istoty. Fizyka, chemia, biologia, geografia, ekologia – wiele chciałby wiedzieć na ten temat.

Przyrodniczek Kodowniczek umie rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Widziano też, jak dogadywał się z kamykami, piaskiem, chmurami, wiatrem i wodą. Bardzo niezwykły to osobnik.

Ale nie ogranicza się tylko do obserwacji. Myśli logicznie, wszystko planuje, dba o właściwą kolejność postępowania. Zawsze programuje sobie wszystkie kolejne kroki, by osiągnąć to, do czego dąży.

Najczęściej można go jednak spotkać wśród dzieci i młodzieży. To nic dziwnego, wiele z nich też lubi poznawać przyrodę, uwielbia doświadczenia i programowanie.

Przyrodniczek Kodowniczek jest też bohaterem filmu. Zobaczcie sami:

Przyrodniczek Kodowniczek skupiony

Przyrodniczek Kodowniczek zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do zwiedzania świata doświadczeń przyrodniczych za pomocą programowania.

Jeśli chcesz go kupić – napisz na adres pasco@irs.com.pl.

Metryka

Przyrodniczka Kodowniczka

PS-3231

Opis //code.Node
Zobacz

Lekcje

z Przyrodniczkiem Kodowniczkiem

Kodowanie z //code.Node

Materiały dla nauczycieli
Zobacz

Przyjaciele

Przyrodniczka Kodowniczka

Kodowanie z PASCO

Z użyciem innych czujników
Zobacz

Kody

gotowe do pobrania

Biblioteka

kodów Blockly
Przejdź
Najnowsze informacje

Nowości PASCO z targów BETT 2024 w Londynie

  Super-STEM z PASCO W zeszłym tygodniu odbyły się europejskie targi cyfrowych pomoc dydaktycznych BETT w Londynie. Jak zawsze, swoje najnowsze osiągnięcia prezentowała tam firma PASCO Scientific. Jej stoisko było wyraźnie widoczne z każdego punku hali wystawowej. Rok 2024 jest szczególny dla PASCO, bo obchodzi 60 lat istnienia Firmy. Targi były okazją do pokazania zarówno

Czytaj dalej »

12 dni z życia trawy w szklarni PASCO

Wyhodowaliśmy w naszej szklarni PASCO trawę pszeniczną, wykorzystując metody STEM.

Zaprogramowaliśmy cykl oświetlenia rośliny tak, by stworzyć warunki takie same, jakie panują w dzień i w nocy. Stworzyliśmy sterowany komputerowo harmonogram podlewania.

Przeczytaj, co było dalej …

Czytaj dalej »

Sukces w kodowaniu z PASCO

Programowanie jest fajne, ale nie wszystko zawsze przychodzi z łatwością. Stworzyliśmy więc zbiór podpowiedzi, które ułatwią naukę kodowania. Są wśród nich zasady ogólne, które dotyczą programowania w dowolnym języku oraz specyficzne sposoby postępowania stosowane wtedy, gdy wykorzystujemy odczyty z czujników i komendy dla urządzeń wyjściowych tak, jak przeważnie dzieje się przy kodowaniu z PASCO. Przepis

Czytaj dalej »

Best of STEM 2022 dla PASCO

Nagroda BEST of STEM w 2022 rokudla urządzeń PASCO do kodowania i robotyki Linia produktów PASCO pod wspólną nazwą STEM Sense & Control wygrała w 2022 roku konkursie BEST OF STEM w kategorii inżynieria (E). To szczególnie cenna nagroda, gdyż jurorami w tym współzawodnictwie są nauczyciele. Oto, co napisano w uzasadnieniu werdyktu: „STEM Sense &

Czytaj dalej »

Wskaźnik kąta nachylenia

Doświadczenia z fizyki wymagają czasem wyznaczenia kąta nachylenia równi pochyłej. Jako przedstawiciel nurtu promującego cyfrowy odczyt danych eksperymentalnych niechętnie patrzyłem na tradycyjne wskaźniki kąta nawet, jeśli były dokładne i wyprodukowane przez PASCO. Korzystałem więc z różnych czujników posiadających wbudowany akcelerometr.
Na szczęście jest już inna, prostsza metoda. Zobacz jaka!

Czytaj dalej »

Python w PASCO

Czujniki i roboty PASCO mogą być programowane także za pomocą tekstowego języka programowania Python™. Powiększa to możliwości i zastosowania edukacyjne tych urządzeń.

Czytaj dalej »