Przyrodniczek Kodowniczek

Jak każdy – ma swoje imię i nazwisko: Przyrodniczek Kodowniczek . Pochodzi z Kalifornii.

Ale to chyba koniec jego podobieństw do zwykłych ludzi. Bo to ktoś niezwykły. Inny, niż wszyscy.

Wędruje po świecie i wszystkiego jest ciekaw. Wszystko mierzy i bada. Przyroda, to dla niego okazja do wielu doświadczeń i dociekania w ten sposób istoty. Fizyka, chemia, biologia, geografia, ekologia – wiele chciałby wiedzieć na ten temat.

Przyrodniczek Kodowniczek umie rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Widziano też, jak dogadywał się z kamykami, piaskiem, chmurami, wiatrem i wodą. Bardzo niezwykły to osobnik.

Ale nie ogranicza się tylko do obserwacji. Myśli logicznie, wszystko planuje, dba o właściwą kolejność postępowania. Zawsze programuje sobie wszystkie kolejne kroki, by osiągnąć to, do czego dąży.

Najczęściej można go jednak spotkać wśród dzieci i młodzieży. To nic dziwnego, wiele z nich też lubi poznawać przyrodę, uwielbia doświadczenia i programowanie.

Przyrodniczek Kodowniczek jest też bohaterem filmu. Zobaczcie sami:

Przyrodniczek Kodowniczek skupiony

Przyrodniczek Kodowniczek zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do zwiedzania świata doświadczeń przyrodniczych za pomocą programowania.

Metryka

Przyrodniczka Kodowniczka

PS-3231

//code.Node
Zobacz

Notatka o urodzinach

Przyrodniczka Kodowniczka

//code.Node

Informacja dla nauczycieli
Zobacz

Przyjaciele

Przyrodniczka Kodowniczka

Kodowanie z PASCO

Z użyciem innych czujników
Zobacz

Kup

mnie

Sklep

AV-SYSTEMY
Przejdź
Najnowsze informacje
Wszystkie przedmioty

Film – programowanie z PASCO

Nowy film Profesora PASCO Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu o nauce programowania wykorzystującej doświadczenia przyrodnicze oraz specjalnie skonstruowanym w tym celu urządzeniu PASCO o nazwie //code.Node. Trudno z góry powiedzieć, kto tym filmem będzie najbardziej zainteresowany… Na pewno nauczyciele informatyki, gdyż //code.Node i 80 innych czujników PASCO bardzo uatrakcyjnia nauczanie programowania oraz zbliża je do

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Fotosynteza z kodowaniem

Film „Jak szybko zachodzi fotosynteza” Obserwacja procesu fotosyntezy jest ciekawym zajęciem dla młodzieży w każdym wieku, pewnie także dla dorosłych. Bardzo łatwo można ją przeprowadzić, gdy dysponuje się cyfrowymi, bezprzewodowymi czujnikami, rejestrującymi stężenia dwutlenki węgla i tlenu w zamkniętym naczyniu, zawierającym roślinę. Jeszcze bardziej fascynujące jest badanie, od czego zależy szybkość tej fotosyntezy. W filmie

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

PS-3235 – Pojazd do //code.Node

Urządzenie jest  opcjonalnym dodatkiem do: PS-3231 – //code.Node To czterokołowy „samochodzik”, w którym można umieścić urządzenie //code.Node. Urządzenie //code.Node odczytuje jego prędkość, wykrywając pole wirującego magnesu umieszczonego na osi pojazdu.   Koła charakteryzują się niskim współczynnikiem tarcia oraz są resorowane na wypadek, gdyby pojazd spadł ze stołu. Pojazdu można także użyć jako prostego wózka dynamicznego, poruszającego

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Po co chemikowi lub biologowi kodowanie?

„Po co chemikowi lub biologowi kodowanie na lekcji w szkole? Fizyka, to co innego. Zawsze była blisko matematyki i informatyki…” Takie opinie można czasem usłyszeć. Czy są one słuszne? Oto głos w dyskusji. Film trwa około 2,5 minuty.

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

PS-3233 – Uchwyt //code.Node

Uchwyt jest opcjonalnym dodatkiem do: PS-3231 – //code.Node Wygodny uchwyt do zamocowania urządzenia //code.Node  Posiada rzep ułatwiający przymocowanie go do płaskiej powierzchni oraz pasek, do umieszczenia go na przykład na ramieniu.

Czytaj dalej »