Przyrodniczek Kodowniczek

Jak każdy – ma swoje imię i nazwisko: Przyrodniczek Kodowniczek . Pochodzi z Kalifornii.

Ale to chyba koniec jego podobieństw do zwykłych ludzi. Bo to ktoś niezwykły. Inny, niż wszyscy.

Wędruje po świecie i wszystkiego jest ciekaw. Wszystko mierzy i bada. Przyroda, to dla niego okazja do wielu doświadczeń i dociekania w ten sposób istoty. Fizyka, chemia, biologia, geografia, ekologia – wiele chciałby wiedzieć na ten temat.

Przyrodniczek Kodowniczek umie rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Widziano też, jak dogadywał się z kamykami, piaskiem, chmurami, wiatrem i wodą. Bardzo niezwykły to osobnik.

Ale nie ogranicza się tylko do obserwacji. Myśli logicznie, wszystko planuje, dba o właściwą kolejność postępowania. Zawsze programuje sobie wszystkie kolejne kroki, by osiągnąć to, do czego dąży.

Najczęściej można go jednak spotkać wśród dzieci i młodzieży. To nic dziwnego, wiele z nich też lubi poznawać przyrodę, uwielbia doświadczenia i programowanie.

Przyrodniczek Kodowniczek jest też bohaterem filmu. Zobaczcie sami:

Przyrodniczek Kodowniczek skupiony

Przyrodniczek Kodowniczek zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do zwiedzania świata doświadczeń przyrodniczych za pomocą programowania.

Jeśli chcesz go kupić – napisz na adres pasco@irs.com.pl.

Metryka

Przyrodniczka Kodowniczka

PS-3231

//code.Node
Zobacz

Notatka o urodzinach

Przyrodniczka Kodowniczka

//code.Node

Informacja dla nauczycieli
Zobacz

Przyjaciele

Przyrodniczka Kodowniczka

Kodowanie z PASCO

Z użyciem innych czujników
Zobacz

Kody

gotowe do pobrania

Biblioteka

kodów Blockly
Przejdź
Najnowsze informacje
Wszystkie przedmioty

Nagroda BETT 2021 dla PASCO

Zestaw PASCO //code.Node Solution Set został wybrany jako najlepsze narzędzie do nauczania STEM w kategorii urządzeń cyfrowych.
BETT jest powszechnie uznawana za jedną z czołowych organizacji zajmujących się technologiami edukacyjnymi na świecie, a coroczne targi BETT Show przyciągają gości z ponad 146 krajów i obejmują przedstawicieli Ministerstwa Edukacji, administratorów i nauczycieli zainteresowanych najlepszymi rozwiązaniami dla rozwoju edukacji.
//code.Node Solution Set to zestaw do nauki kodowania dla uczniów szkół podstawowych w oparciu do doświadczenia przyrodnicze dotyczące otaczającego świata. Z jednej strony czyni naukę programowania niezwykle atrakcyjna dla uczniów, a z drugiej – pozwala na realizację wyjątkowych projektów STEM na lekcjach przedmiotów przyrodniczych.

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Film – Sygnalizator stanu nieważkości

Filmowy opis doświadczenia wyjaśniającego trudne pojęcie z fizyki za pomocą łatwego programowania czujników PASCO

Film jest reprezentantem nowego trendu w nowoczesnej dydaktyce przedmiotów przyrodniczych. Zastosowanie kodowania do doświadczeń przyrodniczych w szkole powoduje, że nauczyciel angażuje uczniów w czynności, które sprawiają im radość, co w sposób naturalny (można by rzec, niepostrzeżenie) prowadzi do zrozumienia przez nich istoty zjawisk, których dotyczy zadanie. Ponadto, rozwija umiejętności TIK, czyli tak ważną dla uczniów kompetencję kluczową.

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Filmowy kurs kodowania PASCO

Programowanie czujników PASCO w wizualnym języku Blockly jest łatwe i analogiczne do programowania w Scratch.
Jednak jeśli ktoś tego nigdy wcześniej nie robił, musi od czegoś zacząć. Z myślą o takich właśnie osobach, powstały trzy krótkie filmowe lekcje kodowania.
Po zapoznaniu się z nimi, zapraszamy do dalszego zgłębiania tajników programowania z PASCO.

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Film – programowanie z PASCO

Nowy film Profesora PASCO Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu o nauce programowania wykorzystującej doświadczenia przyrodnicze oraz specjalnie skonstruowanym w tym celu urządzeniu PASCO o nazwie //code.Node. https://www.youtube.com/watch?v=N5iDUp41jBk Ciekawe, kto będzie tym filmem najbardziej zainteresowany?Na pewno nauczyciele informatyki, gdyż //code.Node i 80 innych czujników PASCO bardzo uatrakcyjnia nauczanie programowania oraz zbliża je do życia codziennego i

Czytaj dalej »
Wszystkie przedmioty

Fotosynteza z kodowaniem

Film „Jak szybko zachodzi fotosynteza” Obserwacja procesu fotosyntezy jest ciekawym zajęciem dla młodzieży w każdym wieku, pewnie także dla dorosłych. Bardzo łatwo można ją przeprowadzić, gdy dysponuje się cyfrowymi, bezprzewodowymi czujnikami, rejestrującymi stężenia dwutlenki węgla i tlenu w zamkniętym naczyniu, zawierającym roślinę. Jeszcze bardziej fascynujące jest badanie, od czego zależy szybkość tej fotosyntezy. W filmie

Czytaj dalej »