Platforma Siłowa PS-2141 Pasco

Platforma Siłowa PASPORT, działająca z interfejsem PASPORT, stale mierzy siłę (do 4400 N lub 453 kg) przyłożoną przez osobę lub przedmiot. Platformę można wykorzystać do zmierzenia statycznej wagi stojącej na niej osoby, lub dynamicznej siły pionowej ruchu.  Zakres i wytrzymałość Platformy pozwala na jej wykorzystanie każdemu, a jej czułość pozwala na zmierzenie mniejszych sił, np. ciężaru piłki. Opcjonalny zestaw uchwytów umożliwia mierzenie zarówno siły „ciągnięcia” jak i „pchania”

Umieszczony na Platformie przedmiot działa na nią z siłą – ciężarem przedmiotu. Ponieważ Platforma się nie porusza (lub rusza się nieznacznie), przyłożona do niej siła zwiększa się proporcjonalnie do wagi przedmiotu. Każda z czterech podstawek Platformy połączona jest z siłomierzem, który pozwala elektronice urządzenia zmierzyć siłę. Platforma oblicza wynik na podstawie danych ze wszystkich podstawek. Siła mierzona jest zawsze, nawet kiedy nie jest stała, tzn. przykładana jest przez odbijającą się piłkę lub skaczącego człowieka.

Poza podawaniem wyniku ze wszystkich źródeł, Platforma może wyświetlić osobne wyniki dla każdejpodstawki. Instrukcje wyświetlania pomiarów znajdują się w dalszej części.

Specyfikacja:

Zakres

−1100 N do +4400 N (−113 kg do +453 kg)

Rozdzielczość

0,1 N

Maksymalna częstotliwość próbkowania

2000 Hz dla Xplorera GLX, 1000 Hz dla innych interfejsówPASPORT

Funkcja zerowania (Tara)

Przycisk

Wymiary platformy

35 cm × 35 cm

Masa

4 kg

Wytrzymałość na przeciążenie

Do 6600 N (680 kg; 1700 N lub 170 kg na czujnik)

Udostępnij: