PASCO na targach BETT 2020

Jedne z największych na świecie targów edukacyjnych BETT 2020 w Londynie już za nami. Właśnie wróciliśmy. Widzieliśmy stoiska firm produkujących cyfrowe czujniki do doświadczeń przyrodniczych w szkole i wniosek jest jeden: PASCO jest o 10 kroków przed wszystkimi innymi. Pewnie nie jest to stwierdzenie do końca obiektywne, więc poniżej kreślimy kilka słów wyjaśnienia.

Przełomowa jest koncepcja nauki kodowania jednocześnie z wykonywaniem eksperymentów przyrodniczych. Robocików „chodzących po linii” jest wiele, ale tylko z PASCO możesz wykonywać doświadczenia sterowane komputerowo! Masz do dyspozycji około 100 czujników i każdego możesz użyć do kontrolowania eksperymentu. Na pierwszym filmie – wózek z wiatrakiem poruszający się „sam”.

Film 1.

 

Na drugim – wyjaśnienie, jak to zrobiono. Program w języku Blockly steruje wiatrakiem w zależności od odczytanych z wózka parametrów ruchu.

Film 2.

 

Mój kolega już wymyślił automatyczną stację międzyplanetarną PASCO. W naczyniu zawierającym rośliny czujnik tlenu lub dwutlenku węgla monitoruje skład atmosfery i steruje intensywnością lampy, która oświetlą liście produkujące tlen. Stężenie tego gazu będzie zawsze na tym samym poziomie. REWELACJA!

 

 

 

 

Źródło obrazka tytułowego: BETT

Udostępnij: