Nowy czujnik wilgotności gleby

NOWY

BEZPRZEWODOWY

CZUJNIK GLEBOWY

(konkretnie, PS-3228 – Bezprzewodowy czujnik wilgotności gleby)

Czy nowy, znaczy lepszy?

TAK!

Lepszy, bo:

  1. Bezprzewodowy – nie ograniczają nas przewody, ani w klasie, ani (co o wiele ważniejsze) w terenie. Pomiary, rejestracja danych na komputerze lub smartfonie i wyświetlanie wyników mogą się odbywać w trzech różnych miejscach. Wygodne?
  2. Obsługuje tryb zdalnej rejestracji danych – może zbierać pomiary bezpośrednio do własnej pamięci, bez podłączenia do żadnego urządzenia rejestrującego dane, przez wiele godzin, dni, tygodni, a nawet miesięcy. Przydatne?
  3. Obsługuje powiązanie jego odczytów z danymi GPS – może posłużyć do tworzenia map glebowych, na przykład w ramach GIS (Geographic Information System). Interesujące?
  4. Dużo tańszy – nowy czujnik jest o 50% tańczy od przewodowego, a jeśli chcieć ten stary używać bezprzewodowo, czyli z interfejsem AirLink, byłby ponad dwukrotnie droższy, niż nowy. Można wiec mieć dwa lepsze, zamiast jednego gorszego. Warto?

Bezprzewodowy czujnik wilgotności gleby
przyda się i edukacyjnie i prywatnie.

Uczniowie szkół podstawowych i średnich wiele się dzięki niemu nauczą, a poza tym – przyda się do zakładania i pielęgnowania własnego ogrodu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi czujnika, filmem instruktażowym, a przede wszystkim zachęcamy do wypróbowania go w praktyce, czyli zakupienia do swojej szkoły lub ogrodu.

Udostępnij: