Nowości PASCO z targów BETT 2024 w Londynie

 

SuperSTEM z PASCO

W zeszłym tygodniu odbyły się europejskie targi cyfrowych pomoc dydaktycznych BETT w Londynie. Jak zawsze, swoje najnowsze osiągnięcia prezentowała tam firma PASCO Scientific. Jej stoisko było wyraźnie widoczne z każdego punku hali wystawowej.

Rok 2024 jest szczególny dla PASCO, bo obchodzi 60 lat istnienia Firmy.

Targi były okazją do pokazania zarówno dotychczasowych, sprawdzonych w szkołach urządzeń, jak i zaprezentowania najnowszych pomysłów dydaktycznych i technologicznych.

Już od pewnego czasu na rynku cyfrowych pomocy dydaktycznych do przedmiotów przyrodniczych żaden z konkurentów nie dorównywał PASCO technologicznie, koncepcyjnie i dydaktycznie, ale tym razem Firma wykonała kolejny siedmiomilowy krok w przód. Wizyta na targach BETT pozwoliła nam przekonać się o tym osobiście i potwierdzić to niezaprzeczalnie.

Swój kolejny krok naprzód PASCO wykonało w kierunku STEM. Zaprezentowano zmechanizowane urządzenia składane z elementów unikalnego systemu PASCO Konstrukcje. Siła koncepcji dydaktycznej STEM z PASCO polega na zintegrowaniu wszystkich elementów nauczania w jednym oprogramowaniu. Daje to możliwość rozważania nawet bardzo zawansowanych zagadnień dotyczących doświadczeń przyrodniczych, programowania, robotyki, inżynierii i matematyki w sposób spójny dla uczniów, ale nie wymagający by wszyscy nauczyciele byli specjalistami od wszystkiego. To jedyny praktycznie skuteczny sposób na pełne nauczanie STEM w całej szkole.

Na zdjęciu widać dźwig sterowany joystickiem, którym jest urządzenie //code.Node. Cały smaczek tego pomysłu polega na tym, że uczniowie mogą sami zbudować dźwig (niekoniecznie według instrukcji), sami zaprogramować sposób sterowania nim (tak jak chcą), a potem dołączyć dowolne inne czujniki PASCO, aby wzbogacić jego funkcje według własnych fantazji. Fantastyczne!

Na kolejnym zdjęciu widać sterowany komputerowo most zwodzony, a głębi po prawej stronie – robota, także zbudowanego z elementów systemu PASCO Konstrukcje, który nazywa się StructureBOT. W pewnym sensie jest to brat PASCObota, ale daje uczniom dużo więcej swobody dotyczącej sposobu zbudowania go , wyposażenia w dodatkowe czujniki i zaprogramowania jego funkcji. Wymaga od nich też więcej umiejętności, ale jeśli młodzież zaprzyjaźniła się wcześniej z PASCObotem, StructureBOT nie będzie dla nich problemem.

Oprócz konstrukcji STEM-owych podczas targów można było także zobaczyć nowości z zakresy doświadczeń przyrodniczych. Na przykład, pokazany na zdjęciu mikroskop cyfrowy zintegrowany z programem SPARKvue, komorę fotosyntezy z nową wersją optycznego czujnika tlenu rozpuszczonego czy bezprzewodowe urządzenie do pomiaru temperatury topnienia.

Wiadomo też, że PASCO przygotowuje nowe oprogramowanie o nazwie Chemvue, przygotowane z myślą o nauczaniu chemii w szkołach i na uczelniach. Będzie bardzo łatwe i intuicyjne, ale zawierające wszystkie potrzebne chemikom funkcje (także zaawansowane), dostępne w prosty sposób.

Zainteresowanych dalszymi szczegółami zapraszamy do kontaktu na pasco@irs.com.pl.

Udostępnij: