Nowa wersja oprogramowania PASCO

PASCO wydało właśnie aktualizacje swoich programów do obsługi czujników i doświadczeń:

SPARKvue – do wersji 4.6.0

Capstone – do wersji 2.3.0

Zdecydowanie polecamy wszystkim użytkownikom aktualizację oprogramowania.

Zmian i ulepszeń w porównaniu z poprzednią wersją jest bardzo dużo. Wymienimy poniżej więc tylko najważniejsze, takie z efektem WOW!

W programie SPARKvue 4.6:

  • Możliwe jest teraz gromadzenie danych z wbudowanego czujnika GPS w urządzeniach z systemem iOS. Każdy pomiar będzie można więc umieścić na mapie. Czekamy jeszcze tylko na analogiczną usługę dla urządzeń z systemem Android.
  • Pojawiła się nowa opcja zdalnego rejestrowania danych bezpośrednio do czujnika – zapis danych włącza się dopiero po naciśnięciu przycisku na czujniku, a nie w trakcie konfiguracji na komputerze. Można będzie wiec zaprogramować pomiar w domu, włączyć go dopiero u podnóża góry a wyłączyć na szczycie, jeśli rejestrowanie danych w trakcie podróży z domu w góry nie jest nikomu do niczego potrzebne.

W obu programach:

  • Programy Blockly można teraz importować i eksportować w celu udostępniania ich wzajemnie w różnych programach, na przykład SPARKvue i Capstone. Nareszcie koniec z przepisywaniem komend, jeśli interesujący nas kod napisany jest w programie, którego akurat nie używamy.
  • Nowy blok kodowania przebiegów pozwala użytkownikom zaprogramować rodzaj sygnału dla bezprzewodowego moduł generatora sygnału AC/DC (EM-3533). Czyli żarówka uruchomiona przez program Blockly może teraz świecić na przykład pulsacyjnie.
  • W kodowaniu dodano kategorię Notatki, która umożliwia użytkownikom wprowadzanie komentarzy w programach.

W programie Capstone 2.3

  • Możliwe jest teraz ustawianie niestandardowych właściwości wyglądu danych dla poszczególnych wykresów, w tym znaczników punktów, linii łączących i słupków błędów.

Pomoc dotyczącą aktualizacji lub nowych opcji programów można uzyskać mailowo lub telefonicznie korzystając  naszej infolinii dydaktycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij: