Laboratorium przyszłości – zestaw-schemat obwodu elektrycznego

Poglądowy zestaw-schemat obwodu elektrycznego
z zakładki POMOCE PROJEKTOWE

Poglądowy zestaw-schemat obwodu elektrycznego jest wyposażeniem dodatkowym (nieobowiązkowym) z zakładki pomoce projektowe katalogu MEiN.

Ten innowacyjny zestaw składa się z różnych elementów elektrycznych i elektronicznych zamontowanych w oddzielnych modułach. Moduły można łączyć ze sobą tak, że układ elektryczny jest jednocześnie obrazem jego schematu. To pomoc dydaktyczna ułatwiająca uczniom poznawanie podstawowych zasad dotyczących obwodów prądu, łącząca wyjątkową poglądowość z nowoczesnością.

Dodatkowym, bezkonkurencyjnym atutem poglądowych zestawów-schematów obwodu elektrycznego jest fakt, że one mogą współpracować z mikrokontrolerem PASCO i wszystkimi jego akcesoriami, gdyż zawierają elementy używane do programowania, zarówno jako czujniki, jak i urządzenia wykonawcze.

Proponujemy rozważyć jeden z dwóch poglądowych zestawów-schematów obwodu elektrycznego:

UWAGI:

Zaproponowane poglądowe zestawy-schematy obwodu elektrycznego są zgodne z podstawą programową techniki i realizują cele związane miedzy innymi z projektowaniem i konstruowaniem modeli urządzeń technicznych z wykorzystaniem zestawów poliwalentnych, realizacją praktycznych działań technicznych (od pomysłu do wytworu) oraz rozpoznawaniem osiągnięć technicznych, które przysłużyły się rozwojowi postępu technicznego, a tym samym człowiekowi (lżejsza praca, komfort życia). Umożliwiają realizację treści kształcenia, miedzy innymi w zakresie czytania, analizowania i wykonywania prostych rysunków technicznych, projektowania i konstruowania modeli urządzeń technicznych, w tym elektryczno-elektronicznych, a także treści związanych z elementami mechatroniki.

UWAGA! Ze względu na obecne wahania kursu dolara zastrzegamy, że ceny zamieszczone na tej stronie mogą ulec zmianie i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Udostępnij: