Laboratorium przyszłości – roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne z akcesoriami
z zakładki ROBOTYKA

PASCObot – robot edukacyjny wraz z akcesoriami

Uczniowie mogą zdalnie, poprzez kodowanie, sterować ruchem i wieloma innymi czynnościami robota. System programowania PASCObota, to język wizualny Blockly. Jest on wbudowany w oprogramowanie SPARKvue i dzięki temu tworzy zintegrowane, spójne ogólnoszkolne środowisko edukacyjne obejmujące kodowanie, robotykę oraz zbieranie i analizowanie danych w doświadczeniach przyrodniczych. Dostępne jest także programowanie robota w języku tekstowym Python.

W dofinansowaniu Laboratoria Przyszłości z PASCObot występuje w dwóch wersjach

Obie wersje spełniają warunki specyfikacji zapisane w katalogu wyposażenia z MEiN.

W przyszłości system robotyki szkolnej można rozszerzyć o Szklarnię – zestaw z czujnikami, sterownikami i //control.Node (ST-2997) oraz Inżynieryjny zestaw czujników i sterowników z //control.Node (PS-5050).

UWAGA:

Do obsługi robota potrzebny jest program SPARKvue, zainstalowany na komputerze lub urządzeniu mobilnym (nie dołączonych do zestawu):

  • w wersji na tablety i smartfony program ten jest bezpłatny;
  • licencja w wersji bezterminowej na wszystkie komputery potrzebna jest tylko jedna na całą szkołę, kupiona teraz lub wcześniej.

UWAGA! Ze względu na obecne wahania kursu dolara zastrzegamy, że ceny zamieszczone na tej stronie mogą ulec zmianie i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Udostępnij: