Laboratorium Przyrodnicze Pasco Do Nauki Fizyki Zestaw Startowy

Fizyka jest bardzo ważną dziedziną nauki, która, jak powszechnie wiadomo rządzi się swoimi prawami. Chcąc sprawdzić niektóre z nich potrzebowalibyśmy specjalistycznych urządzeń, które by to umożliwiły lub też moglibyśmy skorzystać z możliwości, jakie dają zestawy czujników PASCO. Dzięki nim badanie temperatury, ciśnienia, ruchu, siły, dźwięku czy też światła staje się niezwykle proste i intuicyjne.

Zestaw startowy zawiera czujniki, które dają możliwości doświadczalne na poziomie prostych zagadnień ze szkoły podstawowej, gimnazjum, a także średniej.

Czujniki PASPORT dla Fizyki – Pakiet STARTER zawiera
1. Czujnik ruchu PS-2103A
2. Czujnik napięcia/natężenia prądu PS-2115
3. Czujnik pola magnetycznego PS-2112
4. Czujnik siły PS-2104

– Czujnik ruchu  PS-2103A – pozwalający na precyzyjny pomiar odległości, prędkości oraz przyspieszenia różnych obiektów. Czujnik ten idealnie współpracuje z różnymi akcesoriami, takimi jak stojaki, uchwyty, wózki czy równie pochyłe, dostępne w większości sal fizycznych. Istnieje możliwość skompletowania również całego asortymentu akcesoriów firmy PASCO, które idealnie nadają się do omawiania wszelkich zagadnień związanych z ruchem. Czujnik wykrywa obiekty znajdujące się już ok 15 cm od urządzenia, dzięki czemu możemy go stosować do różnych pomiarów, takich jak:

– ustalenie zależności pomiędzy położeniem, prędkością i przyspieszeniem,

– zasada zachowania pędu i energii w czasie kolizji,

– monitorowanie ruchu sinusoidalnego ciała zawieszonego na sprężynie,

– pomiar ruchu małych oraz dużych obiektów.

 

– Czujnik napięcia/natężenia prądu PS-2115 – Jeden z podstawowych czujników w dziedzinie nauk fizycznych. Umożliwia on dokonywanie pomiarów na różnego rodzaju  obwodach elektrycznych, akumulatorach i bateriach. Dzięki temu czujnikowi w prosty sposób zmierzymy napięcie i natężenie prądu płynącego z budowanym obwodzie czy też potwierdzimy w praktyce prawa fizyki związane właśnie z elektrycznością.

 

– Czujnik pola magnetycznego PS-2112 – czujnik umożliwiający wykrywanie i pomiar intensywności pola magnetycznego powstałego wokół różnych urządzeń. Teraz możliwy będzie pomiar pola magnetycznego, które wytwarzane jest przez płynący w obwodzie prąd czy też zwykły element posiadający właściwości magnetyczne.

 

 

Czujnik siły PS-2104 – czujnik umożliwiający nam przełożenie siły na konkretne liczby. Dzięki temu urządzeniu możemy zmierzyć siły oddziałujących na siebie ciał, sprawdzić w praktyce zasady dynamiki Newtona czy po prostu przeprowadzić doświadczenie, w którym zbadamy siłę tarcie oddziałującą na poszczególne obiekty.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY ZESTAWU STARTOWEGO O KOLEJNE CZUJNIKI DO POMIARU INNYCH WIELKOŚCI Z ZAKRESU NAUK PRZYRODNICZYCH. W OFERCIE PASCO JEST OK. 70 RÓŻNYCH RODZAJÓW CZUJNIKÓW I KILKASET RÓŻNYCH AKCESORIÓW UŁATWIAJĄCYH PRZEPROWADZANIE DOŚWIADCZEŃ.

 

Więcej o laboratoriach przyrodniczych Pasco znajdziesz na www.pasco.com.pl

Udostępnij: