Kongres Nauczycieli Fizyki w Łodzi

W miniony weekend  odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla nauczania fizyki Polsce – pierwszy kongres nauczycieli tego przedmiotu, poświęcony najważniejszym trendom i zagadnieniom dydaktycznym.

Uczniów trzeba przede wszystkim zafascynować. Nauczanie, aby naprawdę rozwijało młodzież, powinno być holistyczne, bo człowiek tak właśnie poznaje świat wokół. W erze smartfonów i oceanu informacji dostępnych wszędzie, nauczyciel nie jest już źródłem wiedzy, a staje się raczej dyrygentem. Tego dowiedzieliśmy się z wykładu inauguracyjnego prof. dr hab. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego.

Na warsztatach dotyczących cyfrowych doświadczeń z mechaniki można było przekonać się, jak w na różnych poziomach edukacji korzystać z technologii cyfrowej, by wykonywać doświadczenia na każdej lekcji ucząc tego, co młodzieży najbardziej potrzebne, w najskuteczniejszy sposób. Warsztaty te, z użyciem przyrządów PASCO, przeprowadzili przedstawiciele: Image Recording Solutions i Zakładu Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Udostępnij: