Kodowanie i robotyka PASCO w szkołach służy trzem celom jednocześnie:

  • nauce programowania i jego współczesnych zastosowań,
  • rozwijaniu umiejętności STEM oraz myślenia procesowego u uczniów,
  • wzbogaceniu dydaktyki w zakresie wykorzystania doświadczeń na lekcjach przedmiotów przyrodniczych.

PASCO integruje kodowanie, robotykę oraz zbieranie i analizowanie danych doświadczalnych na lekcjach przedmiotów przyrodniczych w jedno spójne ogólnoszkolne środowisko edukacyjne. To jedyne takie, najlepsze dla edukacji rozwiązanie.
Jego zaletą, oprócz znacznego ułatwienia obsługi przez nauczycieli i uczniów, jest pogłębione zrozumienie zagadnień przez młodzież, dzięki możliwości włączania elementów jednej dziedziny w nauczanie innej. Wizualny język programowania Blockly jest bardzo łatwy do zastosowania, nawet dla osób bez doświadczenia w kodowaniu. Możliwe jest także programowanie czujników PASCO w programie Python.

Do nauki programowania w oparciu o zjawiska przyrodnicze skonstruowano specjalne urządzenie //code.Node. Zawiera ono wiele czujników i urządzeń wyjściowych zamkniętych w trwałej obudowie, odpornej na uderzenia i upadek na podłogę. Można je więc bez obaw powierzyć uczniom do samodzielnej nauki kodowania.

Prosimy o zapoznanie się z naszymi propozycjami.

Na poziomie nauczania wczesnoszkolnego – polecamy CUBICO na stronie Kodowanie dla dzieci i młodzieży:

Dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich – polecamy gotowe zastawy do kodowania i robotyki oraz poszczególne urządzenia:

Zapraszamy także na stronę poświęconą kodowaniu, przedstawioną przez naszego Przyrodniczka Kodowniczka (//code.Node):

Zaawansowanych programistów odsyłamy do materiałów o programowaniu czujników z języku Python, na stronę producenta: