Czy wiesz, że…

W ofercie Pasco występuje kilka czujników służących do pomiaru  temperatury? Czym się różną, skoro wszystkie mierzą temperaturę w stopniach Celsjusza, Fahrenheita i Kelwinach.

Przede wszystkim różnią się sposobem odczytu temperatury oraz zakresami.
Najprostszy czujnik  temperatury szybkiej reakcji, który dołączany jest do niektórych modeli interfejsów jest w stanie zmierzyć temperaturę każdego obiektu, pod warunkiem, że zawiera się ona w przedziale od -30O do 105O .

Jest to czujnik, który w bardzo szybki sposób wychwytuje zmiany temperatury i nanosi je na wykres.

Kolejnym czujnikiem, temperatury, na który warto zwrócić uwagę jest to czujnik ze stalową sondą, która umożliwia jej umieszczenie w różnego rodzaju miejscach, odczytując przy tym temperaturę w zakresie od -35O do 135O. Gdyby tego było mało zawsze można użyć czujnika mierzącego temperaturę w sposób bezstykowy, dzięki czemu jest w stanie odczytać temperaturę obiektów, której wartość jest wyższa niż -70O i mniejsza od 380OC.

Nie mniej jednak czasem zdarza się potrzeba dokonania pomiarów bardziej ekstremalnych. W takim momencie Pasco poleca skorzystanie z czujnika temperatury typu K, który jest w stanie zmierzyć wartość mieszczącą się w zakresie od -200OC nawet do 1000OC, dzięki czemu możemy zmierzyć temperaturę gazów czy też nawet otwartego ognia.

Udostępnij: