PS-3231 – //code.Node

Urządzenie //code.Node jest zaprojektowane specjalnie do nauki programowania opartej o doświadczenia przyrodnicze, odbywającej się w warunkach szkolnych.
Z powodzeniem może być też wykorzystywane do uatrakcyjnienia doświadczeń wykonywanych czujnikami PASCO na lekcjach przedmiotów przyrodniczych.

//code.Node posiada sześć interaktywnych czujników i cztery urządzenia wyjściowe.

Programowanie odbywa się w języku wizualnym Blockly, będącym częścią oprogramowania PASCO do obsługi doświadczeń przyrodniczych (SPARKvue lub Capstone) lub w języku tekstowym Python.

Do programowania można użyć także wszystkich innych bezprzewodowych czujników i urządzeń wykonawczych PASCO oraz przewodowych czujników serii PASPORT połączonych za pośrednictwem interfejsu AirLink (PS-3200).

Do każdego urządzenia //code.Node dołączamy  podręcznik, zawierający materiały do lekcji prowadzonych metodą nauki programowania opartej o wykorzystanie doświadczeń przyrodniczych i badanie zjawisk w otaczającym nas świecie. 

Filmowy opis //code.Node i jego zastosowań na lekcjach
Pierwsze kroki z //code.Node
Aby wyświetlić pod filmem na YT napisy w języku polskim, zrób tak:   Ustawienia → napisy → przetłumacz automatycznie → polski.

Udostępnij: