PS-3237 – Bezprzewodowy polarymetr

Za pomocą bezprzewodowego polarymetru PASCO można zmierzyć skręcalność optyczną związków chiralnych. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się on do wstępnych eksperymentów organicznych i biochemicznych dotyczących chiralności.

Światło spolaryzowane liniowo przechodzi przez próbkę zawierającą substancję aktywną optycznie do analizatora i detektora. Mierząc kąt skręcenia płaszczyzny polaryzacji (skręcalność) można określić stężenie roztworu i skład mieszaniny.

Stopień skręcalności optycznej światła spolaryzowanego liniowo jest zależny od rodzaju i ilości badanej próbki. Przykładowo, można określić stężenie roztworu cukru w ​​oparciu o skręcalność optyczną światła spolaryzowanego liniowo.

Łączność bezprzewodowa poprzez Bluetooth 4 znacznie ułatwia ustawienie każdego eksperymentu z użyciem tego urządzenia.

Zasilanie

Polarymetr jest wyposażony w akumulator  o dużej żywotności, by mógł długo służyć podczas zajęć laboratoryjnych, co najmniej przez 8 godzin przy typowych pomiarach. Oprogramowanie wyświetla poziom naładowania baterii.

Kompatybilność / wymagania systemowe

Polarymetr nie wymaga żadnych interfejsów i łączy się z urządzeniem pomiarowym za pomocą Bluetooth 4.0 lub USB.

Każdy nowy model Mac, iPad, iPhone, tablet lub smartfon z systemem Android oraz każdy komputer PC z systemem Windows 10 w wersji Creators Edition 1703 lub nowszej obsługuje bezprzewodowe połączenie z urządzeniami PASCO. Starsze urządzenia wymagają zastosowania Adaptera USB-Bluetooth 4.0 (PS-3500).

Oprogramowanie

Łącząc bezprzewodowy polarymetr z komputerem, należy używać programu SPARKvue lub bardziej zaawansowanego, PASCO Capstone. W przypadku połączenia z tabletem, Chromebookiem lub smartfonem, należy korzystać ze SPARKvue w wersji bezpłatnej.

Filmowa instrukcja obsługi

Aby wyświetlić pod filmem na YT napisy w języku polskim, zrób tak:
Ustawienia → napisy → przetłumacz automatycznie → polski.

Dane techniczne

Dokładność ·         ± 0,09° kąta skręcenia
Źródło światła ·         589 nm LED
Kuweta na próbki ·         Standardowa pozioma kuweta o długości 100 mm
Łączność ·         Bezprzewodowa (Bluetooth 4.0) lub przez USB
Zdalna rejestracja danych ·         niedostępna

Instrukcja używania czujników PASCO z programem SPARKvue

Udostępnij: