Bezprzewodowy czujnik tlenu PS-3217

 

Bezprzewodowy czujnik tlenu mierzy stężenie O2 w gazie oraz wilgotność i temperaturę powietrza. Ma zastosowanie w wielu doświadczeniach z zakresu biologii, nauk o środowisku i fizjologii.

 

Czujnik jest dokładny i łatwy w użyciu, dzięki czemu to idealny przyrząd do badania fotosyntezy, oddychania i obiegu tlenu w środowisku. Dzięki możliwości zdalnej rejestracji danych, eksperymenty mogą wykroczyć poza czas przewidziany na lekcji i pozwolić uczniom lub studentom na pomiary trwające wiele godzin lub dni.

Łączność bezprzewodowa znacznie ułatwia przygotowanie każdego eksperymentu z użyciem tego czujnika.

 

Cechy użytkowe i dane techniczne

  • Łączność z komputerem za pomocą Bluetooth® lub USB
  • Zakres pomiarów: 0-100% stężenie tlenu gazowego
  • Dokładność: ± 1% (przy stałej temperaturze i ciśnieniu)
  • Mierzy również temperaturę i wilgotność otoczenia
  • Sonda pomiarowa jest wymienna i wystarcza na 2-3 lata eksploatacji

 

Kompatybilność / wymagania systemowe

Czujnik nie wymaga żadnych interfejsów i łączy się z urządzeniem pomiarowym za pomocą Bluetooth 4.0 lub USB.

Każdy nowy model Mac, iPad, iPhone, tablet lub smartfon z systemem Android oraz każdy komputer PC z systemem Windows 10 w wersji Creators Edition 1703 lub nowszej obsługuje bezprzewodowe połączenie z urządzeniami PASCO. Starsze urządzenia wymagają zastosowania Adaptera USB-Bluetooth 4.0 (PS-3500).

 

Oprogramowanie

Łącząc czujnik bezprzewodowy z komputerem, należy używać programu SPARKvue lub bardziej zaawansowanego, PASCO Capstone. W przypadku połączenia z tabletem, Chromebookiem lub smartfonem, należy korzystać ze SPARKvue w wersji bezpłatnej.

 

Długoterminowa rejestracja danych

Istnieje możliwość długoterminowego gromadzenia danych bezpośrednio w czujniku.

W tym trybie czujniki bezprzewodowy zbiera odczyty do wbudowanej pamięci przez wiele godzin, dni, tygodni lub nawet miesięcy bez konieczności łączenia z komputerem, tabletem, Chromebookiem lub smartfonem. Po zakończeniu eksperymentu wystarczy podłączyć czujnik do urządzenia z uruchomionym oprogramowaniem PASCO i pobrać wszystkie zarejestrowane pomiary.

Wideo dotyczące zdalnej rejestracji danych:

 

Filmy instruktażowy:

 

Udostępnij: