PS-3222 – Bezprzewodowe łącze sond temperatury

Czujnik służy do połączenia dowolnej sondy temperatury PASCO wyposażonej we wtyk 3,5 mm bezprzewodowo z urządzeniami do rejestrowania danych. Łączność bezprzewodowa znacznie ułatwia ustawienie każdego eksperymentu z jego użyciem.

Łącze jest sprzedawane z szybką sondą temperatury (PS-2135), ale można do niego podłączyć również inne kompatybilne sondy temperatury, takie jak sonda temperatury ze stali nierdzewnej (PS-2153), sonda temperatury do powierzchni płaskich (PS-2131), sfera do wyznaczania zera bezwzględnego (TD-8595), urządzenie do badania praw gazu doskonałego (TD-8596A ) oraz urządzenie do badania rozszerzalności termicznej (TD-8856).

Kompatybilność / wymagania systemowe

Czujnik nie wymaga żadnych interfejsów i łączy się z urządzeniem pomiarowym za pomocą Bluetooth 4.0.

Każdy nowy model Mac, iPad, iPhone, tablet lub smartfon z systemem Android oraz każdy komputer PC z systemem Windows 10 w wersji Creators Edition 1703 lub nowszej obsługuje bezprzewodowe połączenie z urządzeniami PASCO. Starsze urządzenia wymagają zastosowania Adaptera USB-Bluetooth 4.0 (PS-3500).

Oprogramowanie

Łącząc czujnik bezprzewodowy z komputerem, należy używać programu SPARKvue lub bardziej zaawansowanego, PASCO Capstone. W przypadku połączenia z tabletem, Chromebookiem lub smartfonem, należy korzystać ze SPARKvue w wersji bezpłatnej.

Długoterminowa rejestracja danych

Istnieje możliwość długoterminowego gromadzenia danych bezpośrednio w czujniku.

W tym trybie czujnik bezprzewodowy zbiera odczyty do wbudowanej pamięci przez wiele godzin, dni, tygodni lub nawet miesięcy bez konieczności łączenia z komputerem, tabletem, Chromebookiem lub smartfonem. Po zakończeniu eksperymentu należy po prostu podłączyć czujnik do urządzenia z uruchomionym oprogramowaniem PASCO i pobrać wszystkie zarejestrowane pomiary.

Filmowa instrukcja obsługi

Aby wyświetlić pod filmem na YT napisy w języku polskim, zrób tak:
Ustawienia → napisy → przetłumacz automatycznie → polski.

Dane techniczne

Zakres dołączonej sondy
  • – 30° C to 105° C
Złącze
  • Jack 3,5 mm
Zasilanie
  • Bateria pastylkowa
Długoterminowa rejestracja danych bezpośrednio do czujnika
  • Tak
Łączność
  • Bluetooth® (Bluetooth 4.0)

Instrukcja używania czujników PASCO z programem SPARKvue

 

 

 

Udostępnij: