Best of STEM 2023

PASCO – finalistą Best of STEM Educators Pick 

Educators Pick Best of STEM to program, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie wybitnych innowacji w dziedzinie edukacji STEM. Jurorami w nim są nauczyciele. Zwycięzców wybiera się w drodze głosowania, w oparciu o kryteria dla danej kategorii produktów.

W roku 2023 firma PASCO przesłała trzy zgłoszenia i wszystkie awansowały do finału.
Przeczytaj o każdym z nich poniżej!

Kategoria: Najlepsze wideo-nauczanie

Akademia PASCO

Akademia PASCO, to cyfrowy program nauczania dopasowany do programów przedmiotów przyrodniczych w USA, do wykorzystania jako uzupełnienie lekcji w klasie lub nauczanie zdalne. Zawiera podręczniki, ćwiczenia i doświadczenia dla uczniów.  

Kategoria: Najlepsze rozwiązanie STEM z zakresu fizyki

Prosty Zestaw do Optyki z listwą pomiarową

Uchwyty elementów można łatwo przymocować do listwy pomiarowej. Zawierają one okienka ze wskaźnikiem, dzięki czemu uczniowie mogą dokładnie zmierzyć ich położenia. Soczewki montuje się w obudowy z uchwytami, które zapobiegają powstawaniu odcisków palców i zwiększają trwałość, gdy uczniowie wymieniają elementy optyczne między oprawkami. System zawiera jasne, akumulatorowe źródło światła, dzięki czemu wiązka jest dobrze widoczna, nawet w oświetlonej klasie, a ekran jest tak zaprojektowany, aby wyświetlany obraz był jasny i wyraźny.Prosty Zestaw do Optyki z listwą pomiarową PASCO bardzo ułatwia uczniom obserwację, pomiar i analizę praw optyki geometrycznej, a dodatkowo jest to kompaktowy i prosty system.

Kategoria: Najlepsze rozwiązanie STEM z zakresu nauczania inżynierii

Zestaw do nauki kodowania w oparciu o technologie czujników pojazdu

Zestaw do nauki kodowania w oparciu o technologie czujników pojazdu jest przeznaczony dla początkujących programistów. Jest oparty na prostej bezprzewodowej konstrukcji, która wykorzystuje kodowanie bloczkowe, pozwalając uczniom skupić się na podstawach programowania bez martwienia się o składnię programu. Pojazd do //code.Node ma obracający się magnes na tylnej osi kół, którego pole jest wykrywane przez dołączany //code.Node, umożliwiając uczniom określenie odległości i prędkości pojazdu. W zestawie znajduje się pięć szczegółowych zadań, w tym lekcje wideo i arkusze ćwiczeń dla uczniów, dostępne za pośrednictwem wygodnego cyfrowego flipbooka.

Udostępnij: