Wizja PASCO w Polsce

Nowoczesna edukacja powinna wyposażyć dzieci i młodzież w wiedzę i umiejętności przydatne im w XXI wieku, działając skutecznie oraz w sposób przyjazny dla uczniów i studentów. Skutecznie, to znaczy metodami aktywizującymi, zgodnie z myślą Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Skutecznie, to znaczy uwzględniając fakt, że dzisiejsza młodzież niemal od urodzenia czerpie wiedzę z Internetu i uczy się metodą prób i błędów „klikając w klawiaturę” komputerów i smartfonów. Rolą nauczycieli i wykładów jest z po pierwsze, ukierunkować poszukiwania tak, by były odpowiedzialne, bezpieczne i twórcze, a po drugie wykorzystywać jak najszerzej naturalną dla dzieci i młodzieży metodę poznawania świata, czyli uczyć przez doświadczanie i próbowanie.

PASCO.COM.PL dzięki stosowaniu zawsze najnowszej technologii znacznie upraszcza metodologię eksperymentów i pomiarów w pracowniach szkolnych oraz laboratoriach na wyższych uczelniach tworząc warunki do powszechnego stosowania doświadczenia jako metody nauczania. Co więcej, metodologia ta opiera się na technikach cyfrowych a oprogramowanie jest dostępne za darmo dla każdego ucznia. Takie metody nauczania są więc po pierwsze nowoczesne, a po drugie powszechne pozwalające uczniom na uczenie się w naturalny dla nich sposób, czyli  „klikając w klawiaturę” tabletów lub smartfonów.